تبلیغات
مسجد ما - آیا بعد از انقلاب دینداری بیشتر شده یا نه؟
مسجد ما
قایقی باید ساخت...
بسم الله الرحمن الرحیم
وب نوشتی کوچک با نیتی بزرگ، خدمت به دین. امید است این مطالب قدمی کوچک باشد برای نیل به سوی آگاهی بیشتر و عمیق تر و جرقه ای
برای ذهن های آماده...

آیا بعد از انقلاب دینداری بیشتر شده یا نه؟

شنبه 15 خرداد 1395

نویسنده: رضا کدخدایی | طبقه بندی:سیاسی، اخلاق، شیعه و سنی، خاورمیانه، چند رسانه ای، انقلاب، 

بسم الله الرحمن الرحیم
بحثی بسیار دیده و شنیده میشود که آیا حالا که ولایت فقیه داریم و حکومت اسلامی است، دینداری بیشتر شده؟  معمولا هم در جوابش  به فساد ها و بی اخلاقی هایی که مشاهده میکنند استناد میکنند که بله بی دینی موج میزند و ببینید اینهم بی حجاب داریم و کافرم من اگر این طایفه دیندارانند!
انقلاب اسلامی
اصلا دینداری بعنی چه ؟ دینداری یعنی چه که حالا زیاد شده یا کم؟  آیا منطور عمل به شریعت است؟ این حتما بخشی از دین است. ولی دین باطنی دارد و ظاهری. باطن دین چیست؟ باطن دین حمایت از ولایت حق است و رمزش هم توحید است. و شریعت ظاهر و کم قیمت تر است. حال با این مقیاس مردم دیندارند یا نیستند؟ اگر با شاخص خرد بسنجیم بله گروهی دیندار نیستند، ولی اگر با شاخص کلان میسنجیم معیار این است که در ادامه مطلب میخوانید.

1) طرفداری از ولایت حق، معیار حق 
ایران الان (از انقلاب) خکومتی تشکیل داده در دوره ی لیبرال دموکراسی و پایان تاریخ به گفته خودشان، یعنی دیگر بهتر از این حکومت و شیوه کشورداری سراغ ندارند. معنای پایان تاریخ هم این است نه اینکه زمان پایان دنیا و آخر دنیا به این معنی است. در دوره ای که اینها به اوج حکومت خودشان رسیده اند و سوسیال ها شکست خورده اند و دنیا یک قطبی شده، یک ملتی یک مدل جدید از حکومت تشکیل داده ، در تک صدایی دنیا یک صدای جدیدی آمده. تک صدایی ای که میگفت برای رسیدن به سعادت باید از معنویت عبورکنید از ادیان و پیامبران و اینها عبور کنید. هم مارکسیست ها میگفتند دین افیون ملت هاست و یا دین را بخواهید یا عدالت را! سرمایه داری هم پشت دلار مینوشت ما به خدا توکل داریم ولی دین را تبدیل میکرد به خرده فرهنگ و آن را هم با روان شناسی و جامعه شناسی و ... جایگزین میکرد. اول میگفت دین جدا از سیاست و بهد جایگزین برایش می آورد. مثلا میگفت دین از عقده های جنسی انسان شکل گرفته!(نظر فروید) و دین را هم ترکیبی ازفلسفه ای و هنر میدانستند و این حرف ها...
لیبرالیسم
حال در اینجا یک کشوری میگوید ما میخواهیم از طریق دیگری به  سعادت برسیم از طریق توحید و معنویت. انقلابی کرد و مدل جدیدی را ارائه داد، و کم کم به موجی جهانی تبدیل شد. دیدند که نه انگار جدی است، اول خیال میکردند میشود بلافاصله از طریق گروه های داخلی کنترل اش کرد. انقلاب مقاومت کرد. بعد شروع کردند به شورش های طایفه ای بعد جنگ های مسلحانه داخلی و بعد جنگ هشت ساله و بخصوص به جایی رسید که یکی از دو قطب قدرت جهان که قطب کمونیسم بوده را شکست داد.
شکست مارکسیسم بیش از آنکه به خاطر چهل سال جنگ سرد باشد، به خاطر انقلاب اسلامی است. تا قبل از انقلاب در کشورهای فراوانی جنبش های کمونیستی برقرار بودند و مقابل آمریکا و دولت های آمریکایی فعالیت میکردند. در هفده هجده کشور آفریقایی کوبا لشکر داست، از مبارزات کمونیستی دفاع میکرد.بعد از سال 58 و اشغال لانه جاسوس یک مبارزه کمونیستی به نام در جهان نمی بینید.
انقللاب اسلامی پرچم عدالت خاهی را اینطرف آورده و مبارزات عدالت خواهی اسلامی شده، این عامل اصلی از دست رفتن قدرت سیاسی شوروی و فروپاشی آن بود.
به هر حال، دیدند جنگ جدی است. نظریه ی برخورد تمدن ها تقریبا همزمان با فروپاشی شوروی داده شد. چون که میدیدند که سنگر بعدی نظام سرمایه داری استو این است که سال 2000 را همیلتون سال برخورد تمدن ها عنوان کرد. همان سال این نظریه را منتشر کردند و با یک خودزنی جنگ را راه انداختند در غرب آسیا. حمله کردند به دنیای اسلام . از روز اول هم گفتند که ایران مرکز شرارت و مرکز شسزان است گفتند سال 2001 افغانستان، 2003 عراق و 2005 هم ایران! هنوز هم میبینید که پایشان به ایران باز نشده است. چه کسی اینرا نگه داشته است؟ دست الهی پشت قضیه است قبول، ولایت امام زمان(عج الله) است قبولو اینها اصل است ولی بارِ این مقاومت روی دوش چه ملتی است؟ همین ملت ایران درست است؟ این ملت گرسنگی نکشید؟ کشید! جنگ را تحمل نکرد؟ کرد! فقر را تحمل نکردند؟ خستگی ناپذیر ادامه ندادند؟ چه کسانی پای این حکومت ایستادند؟ چه کسی این پرچم حکومت دینی را در مقابل لیبرال دموکراسی در قرن 21 نگه داشته؟
احسان نراقی که جامعه شناس دربار فرح بود، چند سال پیش گفته بود: «هزینه ای که غرب در طول ربع قرن علیه جمهوری اسلامی ایران کرده بیش از هزینه ای است که در چها سال جنگ سرد علیه کل بلوک شوروی و سوسیالیست کرده بود!»
چه کسی دارد مقاومت میکند جرهمین ملت ایران؟ این اگر دین داری نیست پس چیت؟ چرا دین را غلط معنا میکنیم ؟ مگر نشنیده اید که سنی و شیعه نقل کرده اند که « اگر کسی شب‌ها به نماز و عبادت بپردازد و روزها روزه باشد، همه اموال خود را صدقه دهد و هر سال حج به جا آورد، اما ولایت ولی الله را نشناسد و نپذیرد و هیچ گونه حقی بر خداوند در گرفتن پاداش عمل خود ندارد و اهل ایمان محسوب نمی‌شود.»
و بار شیعه و سنی نقل کرده اند که «دین مبین اسلام بر پنج پایه و اساس استوار است: نماز، زكات، خمس، حجّ، روزه، ولایت و آن مقدارى كه نسبت به ولایت سفارش شده است نسبت به هیچ كدام تأكید نگردیده است و ولایت اساس و محور تمام اعمال مى باشد.»
این ولایت عمود خیمه است . پس سرپا نگه داشتن حکومت دینی که در راستای ولایت حق است دینداری نیست؟
حال این ملت ضعف هم میبیند، اشکال در مدیران هم میبیند و دیگر مسائل و  مشکلات را میبیند ما پای اینها نایستاده ایم که ما پای اصل دین ایستاده ایم.
با چه ترازویی میکشند که میگویند مردم بی دین اند؟ نماز خوان میخواهند؟ ابلیس نماز خوان بود. شش هزار سال نماز خوانده است و به خاطر یک ساعت تکبر، زیر بار خلیفه الله نرفتن خدا از درگاهش بیرونش کرد.

2) در شنا خلاف جریان اگر در جایمان بایستیم هم برده ایم!
شیخ جواد انصاری همدانی، که سال 39 از دنیا رفتند از عرفای معروف بودند، یک حرفی را به شاگردانشان زده بودندو گفته بودند که:« شما همین جایی که هستید بمانید هم آدم خوبی هستید! گفته بودند چرا؟ ایشان گفته بود: من در جوانی رفته بودم فرات و خیلی هم توانا بودن. گفتم ببینم چقدر میتوانم مخالف جریان شنا کنم! یک ساعت ونیم شنا کردم، آخر سر دیدم کنار لباس هایم هستم!»
نگاه کنید در سال 56 در ایران چند تا کانال رادیو تلویزیون بود که به انحراف و فساد دامن ببخشد؟ اصلا اینترنت با این بستر عظیم که بیشترش دست باطل و تبلیغ آن است بود؟ نهایت چند تا شبکه رادیو و یک شبکه هم تلویزون داشت که در طول روز چند ساعت برنامه پخش میکرد. 
شوروی سابق در طول جنگ سرد یک رادیو تک موج بیشتر نداشت. اجازه نمیداد صدای دیگران بیاید ولی الان چند موج ماهواره ای داریم؟ چند شبکه ماهواره ای و تلویزیونی؟ چند سایت و چند...
الان چقدر فشار میآورند که ملت مارا فاسد کنند؟ ماراهم در نظام لیبرال منحل کنند؟ از لجاظ اخلاقی ، تفکر و...
شور حسینی
در این شرایط چوانی که می آید جمکران چقدر قیمت دارد؟ کسانی که میروند مساجد، حرم ها، در خانه هایشان خلو هایی با خدا دارند، به هیئت ها میروند در محرم و صفر در مجالس شرکت میکنند اینها دیندار نیستن؟ آیا عزاداری امام حسین (علیه السلام) بعد از انقلاب رونق نگرفته است؟
بعد بسیاری از کسانی که در گناهان و خطاها میبینیم اینها فاسق  و بی دین نیستند اینها فاسق العمل اند طبق این روایت.فردی خدمت حضرت امام صادق (ع) رسید وعرض کردند:دوستان شما فاسق اند فعل بد انجام می دهند ،شراب می خورند .حضرت نفرمود که دوست ما نیست ویا دوست ما این کار رانمی کندفقط به حالت غضب نشست (چون می دانست که این فرد راست می گوید ) از حالت چهار زانو به حالت دو زانو نشست وفرمود :پناه می برم به خدا که به دوست ما بگویید فاسق ،عرض کرد:آقا پس چه بگویم حضرت فرمود بگویید فاسق العمل (عملش عمل فسق است وخودش ذاتاٌ فاسق نیست و فسق را دوست ندارد).  

برگرفته از سخنان آیت الله میرباقری که صوتش را میتوانید در این لینک ببینید.

نظرات() 
has fda approved generic viagra
یکشنبه 19 خرداد 1398 11:14 ق.ظ

Hello! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of hard work due to no backup. Do you have any solutions to stop hackers?
math playground green mission
سه شنبه 7 اسفند 1397 07:02 ق.ظ
Love post, thank
coolmath minesweeper
سه شنبه 7 اسفند 1397 07:02 ق.ظ
Good psst, thank
choc
پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397 07:56 ب.ظ
After looking into a handful of the blog posts on your
website, I seriously like your way of blogging.

I book-marked it to my bookmark site list and will be
checking back in the near future. Please visit my web site
as well and tell me your opinion.
ژنراتور استمفورد
پنجشنبه 20 خرداد 1395 08:29 ب.ظ
خیلی مطلب باحالی بود مرسی13
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :